Steve Jobs, yerli giyim markası olacak!

 

Levent Pekcan | 4 Ocak 2012 | Yurttan haberler

Daha önce MSN Messenger gibi isimleri Türkiye'de marka olarak tescil ettirerek anlaşılması zor işlere imza atan Türk tekstil piyasası, yeni hamlesiyle kendini aşmışa benziyor. Yerli tekstil üreticilerinin en son atılımı, Apple'ın geçtiğimiz Ekim ayında hayata veda eden kurucu ve yöneticisi Steve Jobs'ın ismini giyim markası olarak tescil ettirmek.

Adres Patent firmasının yayınladığı Trend Marka isimli bültende yer alan bir haber, Steve Jobs isminin Cannur Tekstil isimli bir yerli üretici tarafından marka olarak tescil edilmiş durumda olduğunu bildiriyor.. Haberde aktarılan bilgilere göre Steve Jobs markasını spor giyim ürünlerinde kullanacaklarını belirten firma yetkilileri, Steve Jobs'ın hayranı olduklarını ve ismini ölümsüzleştirmek için böyle bir marka tesciline karar verdiklerini belirtmişler. Firma yetkililerinin stevejobs.com.tr adresini de almak için başvuruda bulundukları belirtiliyor.

Bültende belirtildiğine göre, Albert Einstein, Leonardo Da Vinci, Newton, Edison, Charles Darwin, Benjamin Franklin, Pisagor, Arşimet, Ömer Hayyam gibi daha bir çok ünlü bilim adamı ve sanatçının ismi geçtiğimiz yıllarda marka olarak tescil edilmiş durumda.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !